Fundacja Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z NASK uruchomiła cykl spotkań warsztatowych dla seniorów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w ramach kampanii edukacyjnej dla Ministerstwa Cyfryzacji pn. „@ktywnie w sieci”!
30 października, kończąc Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, WIB zorganizował warsztat dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku Politechniki Warszawskiej – spotkanie odbyło się w gmachu głównym PW. Wykład poprowadziła Pani Anna Kwaśnik – ekspertka NASK ds. cyberbezpieczeństwa, przybliżając uczestnikom realne zagrożenia w sieci i pokazując, jak skutecznie im przeciwdziałać.
Na wykładzie prelegentka z NASK poruszyła wiele ciekawych wątków, w tym:
co wyróżnia e-administrację, jakie zawiera usługi i jak z nich bezpieczne korzystać
jak działa mObywatel i jak zastrzec PESEL
co to jest dezinformacja i w jaki sposób ją weryfikować
jak chronić swoją prywatność i wizerunek w sieci
przykłady oszustw internetowych zawierającej socjotechnikę (takich jak np. phishing) z poradami, jak się przed nimi bronić.
Na wykład dotarło spore grono seniorów, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach zadając szereg pytań, na które odpowiadała ekspertka NASK.
Dziękujemy wszystkim słuchaczom UTW PW za aktywne uczestnictwo i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach. 🙂
Warszawski Instytut Bankowości jest organizatorem kampanii „@ktywnie w sieci” realizowanej dla Ministerstwa Cyfryzacji, a NASK-PIB został Partnerem merytorycznym kampanii.
O kolejnych aktywnościach w ramach kampanii edukacyjnej „@ktywnie w sieci” będziemy informować na stronie projektu Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni oraz w Aktualnościach na stronie WIB.