ZWYCIĘZCY TESTU WIEDZY CYBER GENIUSZ UCZEŃ 2024!

I miejsce i tytuł Cyber Geniusza Uczeń 2024 zdobył Karol Steć – uczeń pierwszej klasy XXIV LO im. C. Norwida w Warszawie, który odpowiedział prawidłowo na wszystkie 30 pytań w czasie 2:41! 

II miejsce: Artur Kummer, uczeń drugiej klasy III LO w Gdańsku im. Bohaterów Westerplatte – 100% prawidłowo udzielonych odpowiedzi w czasie 8:23.

III miejsce: Zuzanna Wolny, uczennica drugiej klasy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach (woj. śląskie): 29 prawidłowych odpowiedzi w czasie 3:24.

Finałowa trójka została wyłoniona z ponad 3000 uczestników testu.

Test wiedzy Cyber Geniusz Uczeń trwał od 9 do 31 maja 2024 – była to kolejna edycja testu skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Test składał się z 30 pytań i sprawdzał wiedzę młodzieży szkolnej na temat bezpiecznego poruszania się w przestrzeni cyfrowej, korzystania z bankowości elektronicznej i płatności mobilnych oraz ochrony własnej tożsamości, a także w zakresie dezinformacji.

Test wiedzy Cyber Geniusz realizowany jest w ramach Projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Partnerami Projektu. Do testu wiedzy Cyber Geniusz Uczeń 2024 pytania ułożyli eksperci od cyberbezpieczeństwa z następujących firm/instytucji partnerskich:

 •  BLIK, DAGMA Bezpieczeństwo IT/ESET, Fundacja Polska Bezgotówkowa, ING Bank Śląski, NASK, Santander Bank Polska, VISA i Zakład Usług Informatycznych NOVUM.

ZASADY TESTU CYBER GENIUSZ UCZEŃ – NAGRODY!

PRZED ROZPOCZĘCIEM TESTU :

Podaj swoje dane i email, na który wyślemy link do testu i kod dostępowy.
Tylko po wypełnieniu formularza z danymi kontaktowymi system pozwoli na przejście do rozwiązywania testu!

GŁÓWNE ZASADY TESTU:

 1. Możliwość przystąpienia do testu do 31 maja do godz. 23:00 – w związku z prośbami od uczestników przedłużamy czas trwania testu.
 2. Czas na rozwiązanie całego testu: max 15 min., w tym wybór odpowiedzi – max 30 sek.
 3. Test można rozwiązać TYLKO RAZ.

OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW:

O wyłonieniu Zwycięzcy (I miejsce) i dwóch Laureatów (II i III miejsce) testu wiedzy decyduje:

 • prawidłowość odpowiedzi – im więcej prawidłowych odpowiedzi, tym bliżej zwycięstwa
 • czas wykonania testu – kto szybszy, ten wygrywa.
NAGRODY:
 • I miejsce: 1800 zł
 • II miejsce: 1300 zł
 • III miejsce: 800 zł

Nagrody pieniężne dla Zwycięzcy oraz dwóch Laureatów Testu zostaną przekazane przelewem bankowym na numer konta wskazany przez Uczestnika Testu po:

 • potwierdzeniu tożsamości i statusu ucznia,
 • przesłaniu numeru konta bankowego w formie pisemnej na adres mailowy Organizatora cybergeniusz@wib.org.pl  najpóźniej do dnia 7.06.2024 r.

HARMONOGRAM 

Rejestracja do testu możliwa w dniu jego rozpoczęcia, tj. od 9 maja.

Test zostaje przedłużony do 31 maja do godz. 23:00 (pierwotnie miał się zakończyć 30 maja 2024r.).

W dniu 3.06.2024 r. została wysłana informacja emailowa (na email podany w formularzu zgłoszeniowym ) do trzech najlepszych uczestników, tj. zwycięzcy testu i dwóch laureatów (II i III miejsca) w celu:

 • poinformowania o zwycięstwie,
 • potwierdzenia tożsamości i statusu ucznia potrzebnej do wypłacenia nagrody, 
 • uzyskania numerów kont do przelewu nagród pieniężnych.

Finaliści testu są zobowiązani potwierdzić swoją tożsamość i status ucznia najpóźniej do 7 czerwca! – jeśli tego nie uczynią zwycięskie miejsce przypadnie kolejnej osobie o największej liczbie prawidłowych odpowiedzi i najkrótszym czasie.

Ogłoszenie wyników testu

Informacja o trzech zwycięzcach testu nastąpi na niniejszej stronie internetowej maksymalnie do 11 czerwca 2024 r., a następnie wyniki zostaną również ogłoszone na stronie www Warszawskiego Instytutu Bankowości w zakładce Aktualności oraz na FB.

Po potwierdzeniu tożsamości Zwycięzcy i dwóch Laureatów testu oraz podaniu przez nich nr kont – nagrody zostaną wypłacone do 21.06.2024r.

 —
CEL TESTU

 • Popularyzacja wiedzy na temat cyberzagrożeń i kształtowanie właściwych postaw w dziedzinie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
 • Edukowanie w zakresie umiejętnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych i narzędzi cyfrowych.
 • Szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie oraz w zakresie dezinformacji.

 —
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nie, udział w Teście jest bezpłatny.

Wypełnij formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie platformy Testportal. Kliknij zakładkę Rejestracja w prawym górnym rogu strony.

Nie, wystarczy, że zgłosisz się samodzielnie.

Za I miejsce – 1800 zł, za II miejsce – 1300 zł, za III miejsce – 800 zł w postaci przelewu wartości nagrody na konto bankowe podane przez Zwycięzcę testu i dwóch Laureatów.

Certyfikaty uczestnictwa zostaną wygenerowane automatycznie do wszystkich Uczestników po ogólnym zakończeniu testu, tj. po 31 maja.

O wynikach testu poinformujemy wszystkich Uczestników na stronie internetowej Cyber Geniusza oraz na FB Organizatora, tj. WIB. Dodatkowo Zwycięzca i dwóch Laureatów otrzymają informację o odbiorze nagrody na podany przy Rejestracji email – email o wygranej wyślemy do zwycięzców najpóźniej do 7.06.2024r.

Skorzystaj ze specjalnej zakładki na tej stronie – Materiały edukacyjne, gdzie znajdziesz wiele zagadnień, które wykorzystano w teście.

Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: cybergeniusz@wib.org.pl. 

 —
MATERIAŁY

FILMY EDUKACYJNE

CYFROWO I BEZPIECZNIE

LEKCJA ONLINE DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH O BEZPIECZNYCH PŁATNOŚCIACH ONLINE I METODACH OCHRONY W SIECI

AUDYCJE m.in. o CYBERBEZPIECZŃSTWIE

Organizator

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNERZY WSPIERAJĄCY PROJEKT 

PARTNER MEDIALNY

Perspektywy_logo_small

ul. Kruczkowskiego 8
00-380 Warszawa

FAQ