Konkurs edukacyjny „Test wiedzy Cyber Geniusz Student 2024” organizowany w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa został rozstrzygnięty!
Miło jest nam poinformować, że Laureatami w konkursie zostali:
- I miejsce i tytuł Cyber Geniusza Student 2024 zdobył: Michał Milczarek, student Akademii Mazowieckiej w Płocku, z wynikiem 100% udzielonych prawidłowo odpowiedzi w czasie 1:36 min – nagroda w wysokości 2000 zł
- II miejsce: Dawid Siłkowski, student Politechniki Warszawskiej, z wynikiem 100% udzielonych prawidłowo odpowiedzi w czasie 1:57 min – nagroda w wysokości 1500 zł
- III miejsce: Adam Nowek, student Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z wynikiem 100% udzielonych prawidłowo odpowiedzi w czasie 2:34 min – nagroda w wysokości 1000 zł.
Test wiedzy Cyber Geniusz Student to konkurs o charakterze edukacyjnym. Test odbył się w terminie między 11 a 31 października 2024r. w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.
Zwycięzca oraz Laureaci II i III miejsca zostali nagrodzeni za swoją wiedzę i szybkość rozwiązywania testu. Test składał się z 30 pytań na temat szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa, które należało rozwiązać na platformie internetowej Testportal.
Test Cyber Geniusz ma na celu popularyzację wiedzy na temat cyberzagrożeń, wypracowanie właściwych postaw oraz wyposażenie uczestników w narzędzia, dzięki którym będą bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami cyfrowego świata.
W teście wiedzy Cyber Geniusz Student 2024 wzięło udział 1012 studentów z całej Polski.
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział! 🙂
………………………………………..
Test wiedzy Cyber Geniusz Student 2024 został również włączony do tegorocznego Digital Festival.
Konkurs edukacyjny Cyber Geniusz realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni organizowanego przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości wraz z Partnerami Projektu.
Do testu wiedzy Cyber Geniusz Student 2024 pytania ułożyli eksperci od cyberbezpieczeństwa z następujących firm/instytucji partnerskich:
- BLIK, DAGMA Bezpieczeństwo IT/ESET, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska i Zakład Usług Informatycznych NOVUM oraz NASK-PIB.
Dodatkowo w ramach kampanii dla Ministerstwa Cyfryzacji pt. „@ktywnie w sieci” został stworzony dedykowany moduł tematyczny w zakresie bezpiecznego korzystania z narzędzi e-administracji, funkcjonalności mObywatela, przeciwdziałania dezinformacji oraz ochrony wizerunku w sieci.