W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie cyklu „Cyber o’clock”, realizowanego w ramach projektu „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Studenci Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu przekonali się, że o cyberbezpieczeństwie można mówić jasno i bez zbędnego żargonu.
„Cyber o’clock” powstał po to, by rozmawiać o zagrożeniach i bezpieczeństwie w sieci w sposób konkretny i angażujący – bez nadmiaru slajdów, za to z praktyczną wiedzą i odniesieniem do realnych sytuacji, które dotyczą każdego z nas.
Pierwsze spotkanie: Twoje pieniądze i dane w sieci
Tematem inauguracyjnej edycji było:
„Twoje pieniądze i dane w sieci – kto naprawdę trzyma rękę na Twoim portfelu?”
Uczestnicy mieli okazję wysłuchać ekspertów reprezentujących praktyczne podejście do cyberbezpieczeństwa, głos zabrali:
- Mariusz Tokarski – Manager, Cooperation with Law Enforcement Authorities, Allegro
- Beatę Frankiewicz – Starsza Specjalistka ds. Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa, NASK
Format, który angażuje
„Cyber o’clock” to cykl spotkań, który łączy ekspercką wiedzę z dynamiczną i przystępną formą przekazu. Każda edycja opiera się na jednym, jasno określonym temacie oraz konkretnej grupie odbiorców – studentach, uczniach lub seniorach. Spotkania odbywają się w inspirującej przestrzeni uczelni lub szkoły, a ich formuła obejmuje m.in krótkie, dynamiczne wystąpienia ekspertów, rozmowy w kameralnej formule, ankiety na żywo z udziałem publiczności oraz debaty.
Dziękujemy NASK i Allegro za współpracę oraz wszystkim uczestnikom za obecność, aktywność i świetną atmosferę!


